مقالات سایت

راهنمای خرید فرش ماشینی: (قسمت اول)

راهنمای خرید فرش ماشینی: (قسمت اول)

پیش از آن که اصلاً مشخص کنید فرش‌تان چه جنسی داشته باشد باید در نظر داشته باشید که فرش را برای کدام یک از قسمت های خانه می خواهید. نوع و رنگ و اندازه‌ی فرشی که برای اتاق خواب میخواهید بسیار متفاوت از فرشی است که برای سالن پذیرایی خریداری می کنید.

1. مکانی را که قرار است فرش را در آن پهن کنید مدنظر داشته باشید

پیش از آن که اصلاً مشخص کنید فرش‌تان چه جنسی داشته باشد باید در نظر داشته باشید که فرش را برای کدام یک از قسمت های خانه می خواهید. نوع و رنگ و اندازه‌ی فرشی که برای اتاق خواب میخواهید بسیار متفاوت از فرشی است که برای سالن پذیرایی خریداری می کنید.

به عنوان مثال، اگر فرش را برای اتاق خواب بخواهید، ممکن است یک فرش پروپیلن 9 متری با رنگ قرمز برای آنجا مناسب باشد. این در حالی است که ممکن است برای سالن پذیرایی‌تان یک فرش 12 متری اکریلیک با رنگ سرمه‌ای مناسب باشد.

باید دقیقاً متراژی که به دنبال آن هستید را با توجه به مکانی که قصد پهن کردن فرش در آنجا را دارید مشخص سازید. سپس تعیین کنید که با توجه به مکانی که فرش در آن پهن می‌شود، فرش باید چه رنگ و چه نقشی داشته باشد؟

خلاصه آن که برای تعیین ویژگی‌های اولیه‌ی فرشی که به دنبال خرید آن هستید باید در وهله‌ی اول تعیین کنید که فرش را برای کدام‌یک از قسمت‌های خانه‌تان می‌خواهید.

 

2. رنگ زمینه فرش را درنظر بگیرید

فرش‌هایی که رنگی روشن دارند می توانند فضای خانه را بزرگتر از آن چه که هست نشان دهند. بنابراین اگر خانه تان نسبتاً کوچک است و می‌خواهید بزرگتر جلوه کند می‌توانید به دنبال خرید فرش هایی با رنگ روشن باشید.

 

3. جنس فرش را دست کم نگیرید

فرش‌های ماشینی در حال حاضر با جنس‌های مختلفی در بازار وجود دارند، از پروپیلن گرفته تا اکریلیک. عمدتاً باور بر این است که از لحاظ زیبایی و ماندگاری و عمر فرش، فرش‌های اکریلیک بهترین هستند و می‌تواند گزینه‌هایی عالی برای خرید باشند.

توصیه‌ی راهنمای خرید فرش ماشینی این است که از فرش اکریلیک استفاده کنید.

اما نکته ای که وجود دارد این است که هر یک از فرش‌هایی که جنس‌هایی مختلف دارند می‌توانند برای موقعیت‌های مختلف مناسب باشند.

به عنوان مثال: از آن جا که فرش پشمی زیبایی دارد ولی درعین حال کرک‌های آن می‌ریزند و الیاف اش رشته رشته می‌شوند، توصیه می‌شود که از آن برای زیر میز مبلمان، یعنی جایی که خیلی پاخور نیست، استفاده شود.

یا مثلاً از آن‌جا که فرش‌های پروپیلن فاقد پرزدهی هستند و الیاف‌شان قابلیت رشته رشته شدن ندارند، می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای استفاده در سالن نشیمن و یا هر مکانی که پاخور زیادی دارد باشند.

اما در کل از لحاظ زیبایی، کلاس بالا، ماندگاری و همچنین مقاومت در برابر سوختگی، فرش‌های اکریلیک بهترین گزینه هستند و دلیل اصلی استقبال زیاد از این نوع فرش‌ها دقیقاً همین است.

 

4. علاوه بر موارد فوق، باید حتماً از یک فروشگاه معتبر جهت خرید فرش ماشینی اقدام کنید.

 هر فروشگاهی مخصوص خرید نیست. پیش از خرید بهتر است تحقیقی در مورد بهترین فروشگاه‌های شهرتان انجام دهید و پس از اطمینان از اعتبار و حسن شهرت یک فروشگاه، آن را برای خرید انتخاب کنید. فرش دلارام سال‌هاست که در کار عرضه‌ی انواع فرش است. این فروشگاه اینترنتی، مستقیماً از کارخانه فرش را عرضه می‌کند. هم امکان خرید فرش به صورت حضوری در نمایشگاه وجود دارد هم امکان خرید اینترنتی. جهت خرید حضوری فرش می‌توانید به آدرس شرکت در قسمت ارتباط با ما مراجعه کنید.:دیدگاهتان را بنویسید

ارسال
طراحی شده توسط گروه نرم افزاری آرین